sluchowe .batteries.pl hurt.com.pl Baltrade
BATERIE
DO TWOJEGO
APARATU SŁUCHOWEGO
Na stronie znajdą Państwo informacje na temat baterii do aparatów słuchowych najlepszych producentów oraz informacje o ich prawidłowym użytkowaniu.
wiodący producenci baterii do aparatów słuchowych:

Najczęściej zadawane pytania

Ogólne zasady bezpieczeństwa, które należy bezwzględnie stosować.

- Nigdy nie należy wrzucać baterii do ognia – mogą eksplodować.

- W przypadku połknięcia – należy natychmiast zgłosić się do lekarza

- Nie należy przechowywać baterii w miejscach dostępnych dla dzieci

- Baterie rozładowane należy natychmiast wyjmować z aparatu słuchowego

- Nigdy nie należy wkładać baterii nowych i zużytych do tego samego aparatu. Może się wówczas zdarzyć wyciek elektrolitu z baterii. Cały komplet baterii w aparacie powinien być wyminiemy na nowe baterie jednocześnie

- Nie należy wkładać do aparatu baterii różnych rodzajów jednocześnie. Może to spowodować wyciek elektrolitu

- Należy uważnie wkładać baterie do aparatu według instrukcji producenta zwracając uwagę na właściwą polaryzacją (+ / -)

- Nie należy pozostawiać aparatu z włączonym zasilaniem wtedy gdy baterie są rozładowane, może to spowodować wyciek elektrolitu z baterii

- Jeżeli aparat będzie nieużywany przez dłuższy okres czasu to baterie należy wyjąć

- Nie można dopuszczać do kontaktu baterii z metalowymi przedmiotami – może to spowodować rozładowanie baterii

- Nie można baterii cynkowo-powietrznych ładować – może to spowodować wyciek lub wybuch

- Nie można baterii rozmontowywać

- Przechowuj baterie w chłodnym, suchym pomieszczeniu. Nie mogą one być przechowywane w bardzo zimnych lub gorących miejscach (n.p. na słońcu). Przechowuj baterie w oryginalnym opakowaniu do momentu w którym chcesz ich użyć

Baterie do aparatów słuchowych - najczęściej zadawane pytania.

Jak uzyskać maksymalną wydajność baterii do aparatu słuchowego?
Dbaj o wentylację komory baterii aparatu słuchowego aby zapobiec osadzaniu się wilgoci. Wyłączanie aparatu słuchowego gdy nie jest on używany (np. w nocy podczas snu) również może wydłużyć czas jego działania.

Co może być przyczyną zbyt krótkiego działania baterii. Statystyki pokazują, że tylko w rzadkich przypadkach powodem krótkiego czasu działania baterii jest błąd w produkcji. Przeważnie głównym czynnikiem jest zmienne środowisko (np. rozbieżne wilgotności, temperatury itp.) Wrażenie krótszego działania baterii może być spowodowane min. przez:

Nawyki słuchowe zostały zmienione ( dłuższe i głośniejsze używanie aparatu w ciągu dnia lub używanie nowych właściwości aparatu słuchowego).
Aparat słuchowy był używany dłużej niż zazwyczaj np. podczas nocnego seansu filmowego.
Nowy aparat słuchowy, którego typ uległ zmianie a jego nowe funkcje potrzebują więcej mocy do działania.

Również następujące błędy w obsłudze mogą obniżyć żywotność baterii:
Bateria została pozostawiona na długo przed włożeniem do aparatu bez nalepki zabezpieczającej wloty powietrza (tylko jeśli aparat jest używany nieregularnie).
Aparat nie został wyłączony na noc lub wtedy gdy nie był używany.
Baterie utraciły energię z powodu zwarcia w aparacie.
Bateria była przechowywana w ciepłym otoczeniu np. w samochodzie stojącym w "palącym słońcu".
Używanie telefonów komórkowych również może skracać żywotność baterii.

Dlaczego technologia cynkowo powietrzna jest wykorzystywana w aparatach słuchowych?
Pojemność baterii cynkowo-powietrznej jest większa niż każdej innej baterii tej samej wielkości. W dodatku baterie cynkowo-powietrzne są szczególnie wytrzymałe przy wysokich prądach; przez to znakomicie spełniają swoje zadanie w aparatach słuchowych.

Jak powinienem przechowywać baterie cynkowo-powietrzne?
Najlepszym sposobem przechowywania baterii cynkowo powietrznych jest trzymanie ich w oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej. Przechowywanie baterii w gorącym i suchym miejscu (np. wystawienie na działanie promieni słonecznych) lub w zimnym (np. w lodówce) może znacząco skrócić żywotność baterii. Baterie nie powinny mieć kontaktu z metalowymi przedmiotami (jak monety lub klucze), gdyż może to spowodować zwarcie.

Dlaczego bateria nie działa od razu?
Wszystkie baterie cynkowo-powietrzne potrzebują około minuty, zanim zaczną działać. Jest to spowodowane koniecznością przeniknięcia powietrza przez małe otwory wentylacyjne. Po tym zachodzi proces połączenia ze składnikami chemicznymi w baterii. Bateria jest gotowa do użycia po około jednej minucie od momentu zerwania nalepki.

Na co powinienem zwrócić uwagę, gdy wkładam baterię cynkowo-powietrzną do aparatu słuchowego?
Tlen z otaczającego powietrza reaguje z cynkiem by dostarczyć wymagany prąd. W oryginalnym opakowaniu na baterii umieszczona jest samoprzylepna nalepka , która ochrania baterię przed powietrzem. Dzięki temu bardzo mało tlenu jest w baterii, a napięcie jej jest obniżone . Po usunięciu nalepki, tlen wnika do baterii i napięcie rośnie powyżej 1,4V. Należy więc odczekać około 2 minut po usunięciu nalepki przed włożeniem jej do aparatu słuchowego.

Jakie napięcie jest w mojej baterii?
Zaktywizowana bateria cynkowo-powietrzna bez obciążenia ma napięcie większe niż 1,4V, ale napięcie podczas pracy w aparacie słuchowym jest nieco niższe. Jeśli napięcie spadnie poniżej 1,1V w cyfrowym aparacie słuchowym, włącza się alarm lub urządzenie wyłącza się

Jak długo moja bateria będzie działać?
Działanie baterii cynkowo-powietrznej zależy od wielu różnych czynników takich jak: typ aparatu słuchowego, wybrane wzmocnienie, hałas zewnętrzny oraz warunki klimatyczne (np. temperatura, wilgotność powietrza). Istotnym jest aby baterie były świeże od renomowanego producenta.

Czy można stosować testery baterii do ogniw cynkowo-powietrznych?
W bateriach cynkowo-powietrznych napięcie pozostaje stałe przez cały okres użycia i stan rozładowania nie może być zdeterminowane przez mierzenie napięcia. Stosowanie więc zwykłych testerów (mierników napięcia) mija się z celem.

Jak powinienem się pozbyć moich zużytych baterii cynkowo-powietrznych?
Baterie nie mogą być wyrzucone do kosza. Muszą być oddane do punktów zbioru baterii, a następnie poddane procesowi recyklingu.

Jak słyszeć lepiej?
Pamiętaj o regularnych badaniach słuchu.
Nowe baterie cynkowo-powietrzne przechowuj w opakowaniu lub przeznaczonym do tego zasobniku.
Noś zapasowe baterie do aparatu słuchowego z sobą, aby uniknąć utraty słuchu w krytycznych momentach.
Przechowuj baterie w temperaturze pokojowej. Należy unikać przechowywania w gorących miejscach.
Dbaj o wentylacje komory baterii aparatu słuchowego aby zapobiec osadzaniu się wilgoci.
Nigdy nie przechowuj baterii luźno w torebce lub kieszeni. Każdy metalowy przedmiot może spowodować zwarcie oraz zniszczenie baterii.
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam