sluchowe .batteries.pl hurt.com.pl Baltrade
BATERIE
DO TWOJEGO
APARATU SŁUCHOWEGO
Na stronie znajdą Państwo informacje na temat baterii do aparatów słuchowych najlepszych producentów oraz informacje o ich prawidłowym użytkowaniu.
wiodący producenci baterii do aparatów słuchowych:
Baterie cynkowo-powietrzne maja bardzo wysoką gęstość energii na jednostkę masy, są bateriami alkalicznymi (ze względu na użyty elektrolit). To bardzo interesujący typ baterii, gdyż rolę katody pełni w niej powietrze (dokładnie rzecz biorąc, tlen jest dostarczany do anody przez otwór w baterii i redukowany na powierzchni węgla). Technologia doskonale spisuje się w bateriach słuchowych.


Wiele systemów elektrochemicznych wykorzystuje tlenek metalu i cynk. Tlenek metalu zostaje zredukowany, cynk zostaje utleniony, powstaje różnica potencjałów. Na tej zasadzie działał stary typ baterii używany w aparatach słuchowych - baterie oparte na tlenku rtęci i cynku. Jeżeli pozbędziemy się z nich tlenku metalu, jesteśmy w stanie podwoić pojemność baterii - ale skąd wziąć wtedy tlen? Z powietrza!


Ponieważ bateria "nie zawiera" katody (a w każdym razie, waga katody nie liczy się w masie baterii), gęstość energii na jednostkę masy w bateriach cynkowo-powietrznych może osiągnąć wysokie wartości - pomiędzy 2200-2300 Wh/kg (dla porównania - 99-123 Wh/kg dla katody z HgO).

Wiodącymi producentami baterii słuchowych są: Rayovac (serie: Rayovac Extra Advanced, Rayovac Implant Pro+ (dawniej Cochlear), Rayovac Special, Duracell, Power OneSiemens, Energizer.

Jednym z "ciekawszych" produktów są baterie Rayovac Implant Pro+ 675, które mają o 30% większe możliwości prądowe, więcej o tych bateriach przeczytasz tutaj.


Rayovac Implant Pro+ (dawny Cochlear)
Zakupy!

Zapraszamy do zakupów (także hurtowych) baterii słuchowych w korzystnych cenach na www.hurt.com.pl.

Prowadzonym przez bezpośredniego importera firmę Baltrade sp. z o.o.
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam